Bij Goossens staat klanttevredenheid voorop. Efficiëntie en duurzaamheid spelen daarbij een belangrijke rol, zowel in de producten die het bedrijf levert als in de manier waarop ze bij de klant terechtkomen. Met de aanschaf van 19 nieuwe Volvo FL-trucks, waaronder de eerste twee elektrische varianten, zet Goossens een stap richting een groener wagenpark. We spreken Willem van Berlo, Manager Transport, over de impact van deze stap en de uitdagingen die daarbij komen kijken.
De Volvo FL Electric is bij uitstek geschikt voor stadsdistributie. “We bezorgen dagelijks bij klanten thuis, vaak in drukke binnensteden en woonwijken. Met de Volvo FL Electric kunnen we dat geruisloos en zonder uitstoot doen,” vertelt Willem. “Daarnaast draagt het bij aan onze toekomstbestendigheid, want steeds meer gemeenten voeren zero-emissiezones in.”
De keuze voor elektrisch is weloverwogen. “We willen klaar zijn voor de toekomst, maar we moeten ook praktisch blijven. Onze elektrische trucks worden daarom ingezet voor regionale ritten, waar we zeker weten dat we binnen de actieradius blijven en op tijd kunnen laden. Zoals de bezorging vandaag in Beek en Donk.”
Bij Goossens is geen dag hetzelfde. “Elke ochtend vertrekken onze trucks met een nieuwe lading meubels en geen enkele route is identiek, omdat onze klanten en bestellingen dagelijks verschillen. Dat maakt het plannen van elektrische ritten extra uitdagend.”
Om optimaal gebruik te maken van de e-trucks, worden routes zorgvuldig berekend. “Onze planners houden niet alleen rekening met de afstanden, maar ook met montagetijd bij de klant. Een bank afleveren gaat snel, maar een complete linnenkast opbouwen duurt langer. Sommige ritten bevatten daarom slechts twee stops, terwijl andere tot acht leveringen per dag halen.”
Naast de elektrische trucks zet Goossens breed in op duurzaamheid. “Ons hoofdkantoor telt 6.400 zonnepanelen. Daarmee kunnen we de e-trucks opladen, mits ze voor zonsondergang terug zijn. We hebben ook laadpalen voor de leaseauto’s van onze collega’s. Helaas kunnen we de energie niet opslaan; de benodigde accu’s zijn een te grote investering voor nu.”
Ook in het transportproces wordt duurzaamheid meegenomen. “Wij rijden CO2-neutraal door brandstofcompensatie. Voor elke liter diesel die we verbruiken, investeren we in projecten die bomen planten. HIervoor ontvangen we een certificaat waarmee we aantonen dat we volledig compenseren. Bovendien nemen we verpakkingsmateriaal zoals tempex en karton retour en verwerken we dit in gescheiden stromen. Zo proberen we op alle fronten bij te dragen aan een duurzamere wereld.”
“Een wagenpark dat dagelijks operationeel moet zijn, kan zich geen lange stilstand permitteren. Bij BAS Truck Center begrijpen ze dat stilstand geen optie is,” zegt Willem. “Onze voertuigen moeten rijden, elke dag weer. Dankzij het BAS servicecontract kunnen we onderhoud efficiënt inplannen zonder onze planning in gevaar te brengen. Een bus of truck moet zo snel mogelijk weer op pad.”
Niet alleen het bedrijf profiteert van de overstap naar elektrisch, ook de chauffeurs zijn enthousiast. “Het rijden met elektrisch is heerlijk. Geruisloos, geen geronk van de motor,” zegt Yuri, een van de chauffeurs bij Goossens.
“Het rijdt verder heel comfortabel en voelt meer als een echte vrachtwagen dan de dieselversies, vanwege het extra gewicht. Dat zorgt voor een stabiele en soepele rijervaring.”
De overstap naar elektrisch rijden vraagt om slimme keuzes. “Onze twee Volvo FL Electrics functioneren uitstekend, maar volledige elektrificatie van ons wagenpark is voorlopig niet haalbaar door de beperkte netcapaciteit. Daarom blijven we onze infrastructuur optimaliseren en volgen we de ontwikkelingen in wetgeving en technologie op de voet.”
BAS Truck Center speelt hierin een cruciale rol. “Zij denken met ons mee over de inzet van elektrische voertuigen, onderhoud en laadinfrastructuur. Met hun expertise zorgen we ervoor dat onze logistiek efficiënt, duurzaam en betrouwbaar blijft. Die samenwerking geeft vertrouwen in een toekomstbestendig wagenpark.”
Voor Willem is het een bijzonder gevoel om elke dag het wagenpark te zien staan. “Al onze trucks zijn Volvo’s en de jongens zijn er nog elke dag enthousiast over. Als ik buiten loop en ons wagenpark zie, ben ik daar trots op. Alles is up-to-date en netjes!”
Met deze moderne vloot en een sterke focus op duurzaamheid en efficiëntie blijft Goossens klaar voor de toekomst.
BAS Truck Center heeft vorig jaar een innovatieve Volvo FH Electric 8×4 tridem geleverd aan Van de Haterd Zand en Cement Handel. Deze unieke truck is uitgerust met een Cemen Tech columetrische betonmixer die volledig elektrisch werkt dankzij de mechanische ePTO van de truck.
BTT Multimodal Container Solutions heeft een belangrijke stap gezet in haar duurzaamheidsambitie door de aanschaf van een Volvo FM Electric, welke geleverd werd door BAS Truck Center. Met deze investering speelt BTT bovendien in op de groeiende vraag naar duurzaam transport vanuit de markt en verladers.
Boskalis Nederland nam onlangs de eerste van twee Volvo FH Electric trekkers in ontvangst, welke geleverd werd door BAS Truck Center. Hiermee zet de specialist op land en water een belangrijke volgende stap om hun duurzame doelstellingen te behalen. Boskalis Nederland werkt continu aan de reductie van de CO2-uitstoot van hun materieel. Jan-Willem Horstman, manager technische dienst BKN, legt uit hoe deze twee Volvo FH Electric trekkers bijdragen aan het verder omarmen van emissievrij werken.